PRESTIGE TOUR, 1. turnaj

Na prvním turnaji vítězí junior Lukáš Jelínek

(aktualizováno 30. 7. 2019) Závěrečný hrací den prvního turnaje PRESTIGE TOUR 2019/2020 již nepřinesl žádnou změnu v čele pořadí rozehraného turnaje, kde se letos hraje nově i o finanční odměny za umístění na stupních vítězů v celkovém pořadí.

Kromě dresu za vítězství si jeden z nejmladších účastníků turnaje, celkový vítěz Lukáš Jelínek, vybojoval finanční výkonnostní odměnu 5000 Kč. Tři tisíce korun za druhé místo náleží Jaroslavu Lorencovi a 2000 Kč za místo třetí putují k úřadujícímu Mistru republiky Václavu Rácovi.

Již se neměnila ani jména nejlepších hráčů v nižších výkonnostních kategoriích. Dres nejlepšího hráče výkonnostní kategorie P190 získá Ladislav Šimánek, dres nejlepšího hráče kategorie P165 pak Michaela Černíková.

Do prvního turnaje se přes parné počasí a prázdninový čas zapojilo celkem 93 hráčů, což jim přinese i zásadní body za měsíc červenec do „Turnajového bodovacím žebříčku“, kam se Prestige také počítá.

P.S.: Příští turnaj Prestige se hraje již za tři týdny ve dnech 18. a 19. srpna. On-line obsazovačka bude otevřena v nejbližších hodinách.

.

(aktualizováno 28. 7. 2019) V neděli 28.července odstartoval první hrací rundou v 10.00 hod. úvodní turnaj nového ročníku PRESTIGE TOUR 2019 - 2020. Do turnaje se zapojilo již 61 hráčů a na čele průběžného pořadí se usadil Lukáš Jelínek s průměrem 248,67. Druhá pozice náleží Jaroslavu Lorencovi (Ø 226,83) a třetí je Václav Rác (Ø 222,00).

- Ve vedlejších kategoriích o sobě dávají vědět: Ladislav Šimánek (6. místo, nej hráč kat. P190), Lenka Zvěřinová (11. místo, nej. žena), Michaela Černíková (31. místo, nej hráč kat. P165).

- Závěrečná třetí hrací runda proběhne v pondělí 29.7. v 17.00 hod.

.

(aktualizováno 25. 7. 2019) Start turnajové série PRESTIGE již klepe na dveře. V neděli 28.7, odstartuje prvním turnajem nový ročník a první akci této série bude hostit největší centrum u nás, Bowling Brno.

- První hrací den 1. turnaje se hraje již tuto neděli a pro tento hrací den byl delegován "hlavní rozhodčí" Jiří Hromek, pro druhý hrací den bude u prezence figurovat "hlavní rozhodčí" Petr Roubalík.

- ON-LINE obsazovačky jsou uzavřeny a na volná místa se lze přihlásit pouze prostřednictvím sekretáře ČBA. Mazací model zveřejní STK v pátek 26.7. v dopoledních hodinách.

- Stejně jako loni, mohou zúčastnění hráči u prezence před turnajem, využít možnosti přednostního výběru a zapsání do hracích rund na příští turnaj, než budou spuštěny on-line.

- V žebříčcích turnajové série Prestige Tour 2019/2020 se bojuje o 48 míst v kategorii mužů a 14 míst v kategorii žen, která zaručují účast na MČR jednotlivců 2020.

- Dále se bojuje o postupy do Celostátního finále určeného pro výkonnostní kategorie P165 a P190. Zde v každé výkonnostní kategorii bojuje 16 mužů a 8 žen.

- Opakování je matka moudrosti, a tak si níže připomeňme, co letošní série Prestige pro Vás přichystala.

.

(zveřejněno 29. 6. 2019) Nový ročník zůstává z hlediska hracího formátu stejný, opět se hraje v neděli s dohrávkou ve všední den, opět se hraje na součet 6 her, zachované zůstávají i handicapy pro ženy i vyhlašované kategorie pro jednotlivé turnaje i celoroční pořadí.

Co je tedy nového? Jak avizuje titulek, v letošním roce přibyly ke dresům pro vítěze také finanční prémie, Absolutní vítěz každého turnaje si odnese 5000 Kč, druhý v pořadí pak 3000 Kč a třetí místo bude oceněno prémií 2000 Kč.

Nově je série otevřena i pro mladší hráče (1.7.2007-30.6.2009), kteří mohou startovat v rundě označené JUNIOR pod dohledem svého trenéra. Upozorňujeme tedy ostatní hráče, aby s tím počítali při svém přihlášení do této rundy, která je otevřena nejen juniorům, ale všem hráčům (název pouze upozorňuje na fakt, že v ní mohou hrát na rozdíl od ostatních rund hráči ve věku 10-12 let).

Z celoroční série se jako vždy nejlepší hráči kvalifikují na MČR jednotlivců 2020 a také pro celostátní finále nižších výkonnostních kategorií (P190 a P165). Rozřazení do kategorií proběhne dle průměrů z Sportovního žebříčku k 1. 7. 2019.

Připomínáme, že se jedná o mistrovskou soutěž, takže tomu by měl odpovídat i přístup hráčů a STK na to bude klást důraz. Zvlášť upozorňujeme na bod 9.7 propozic – správnou hráčskou ústroj.

Děkujeme a těšíme se na Vaši účast

Přílohy

Výsledky

P. Příjmení a jméno Náhozy Průměr FT
1. Jelínek Lukáš 234 267 256 258 245 232 248,67 93
2. Lorenc Jaroslav 227 154 246 217 290 227 226,83 92
3. Rác Václav 210 220 234 207 236 225 222,00 91
4. Görg Martin 177 174 184 247 276 226 214,00 90
5. Kinc Denis 156 224 245 192 239 194 208,33 89
6. Šimánek Ladislav 180 224 220 201 205 215 207,50 88
7. Synek Aleš 204 182 224 209 210 214 207,17 87
8. Uher Radovan 202 197 210 191 222 221 207,17 86
9. Tříska Jan 190 189 179 237 170 265 205,00 85
10. Hromek Jiří 208 242 164 181 222 211 204,67 84
11. Homola Lukáš 156 224 223 167 223 231 204,00 83
12. Vondráček Adam 213 174 214 214 212 194 203,50 82
13. Zvěřinová Lenka 173 214 213 206 159 190 192,50 81
14. Švec Ladislav 231 191 200 200 205 174 200,17 80
15. Surán Ondřej 233 221 192 188 181 185 200,00 79
16. Vojkovský Matěj 176 159 228 225 221 172 196,83 78
17. Erben Roman 210 223 152 167 225 200 196,17 77
18. Lébrová Jana 177 195 141 204 225 167 184,83 76
19. Čížek Daniel 173 198 202 212 193 167 190,83 75
20. Heřmánková Blanka 144 231 181 167 198 169 181,67 74
21. Grunda Daniel 167 152 194 223 215 183 189,00 73
22. Vrážel Jiří st. 213 167 158 163 215 217 188,83 72
23. Strejcová Tereza 205 147 159 256 179 137 180,50 71
24. Fidra Jan 184 235 170 150 178 213 188,33 70
25. Janošec Miroslav ml. 182 219 169 189 175 195 188,17 69
26. Vondráčková Linda 212 174 151 180 189 170 179,33 68
27. Vacík Matěj 169 193 182 202 192 182 186,67 67
28. König Antonín 155 211 191 192 176 190 185,83 66
29. Stříbrský Václav 133 201 224 203 176 162 183,17 65
30. Uher Jaroslav 176 148 202 193 161 219 183,17 64
31. Lang David 192 146 178 181 234 164 182,50 63
32. Nejezchleba Stanislav 166 164 202 154 212 190 181,33 62
33. Vopička Karel 162 220 159 183 179 175 179,67 61
34. Pankivová Božena 147 192 212 158 176 143 171,33 60
35. Janošcová Kateřina 123 202 188 155 192 167 171,17 59
36. Hladík Karel 168 140 190 213 189 171 178,50 58
37. Uhlíř Jiří ml. 155 168 183 158 232 174 178,33 57
38. Sýkorová Andrea 156 163 165 148 198 189 169,83 56
39. Sovová Alena 195 206 149 150 144 172 169,33 55
40. Černíková Michaela 165 159 183 159 196 154 169,33 54
41. Chládková Hana 178 165 175 124 195 174 168,50 53
42. Valošek Tomáš 160 130 200 179 211 177 176,17 52
43. Hrazdírová Lucie 160 162 145 159 183 196 167,50 51
44. Chládek Vlastimil st. 188 173 210 167 158 155 175,17 50
45. Hrdlička Vladislav 183 165 204 187 155 157 175,17 49
46. Horáček Petr 198 164 171 163 131 223 175,00 48
47. Hindrák Jiří 187 168 183 180 158 174 175,00 47
48. Drábek Aleš 183 194 191 134 163 181 174,33 46
49. Křesťan Miroslav 191 194 168 171 120 196 173,33 45
50. Straková Irena 161 152 202 178 150 146 164,83 44
51. Vavrla Zdeněk 177 169 185 142 166 194 172,17 43
52. Maléřová Pavlína 155 179 148 169 145 188 164,00 42
53. Liebichová Fantová Ingrid 182 148 153 156 182 160 163,50 41
54. Ulička Antonín 167 156 177 171 166 189 171,00 40
55. Brokešová Anna 159 182 175 172 124 166 163,00 39
56. Márová Bára 156 171 157 149 162 179 162,33 38
57. Stupka Jan 173 157 216 162 162 149 169,83 37
58. Paleček Petr 123 150 214 194 154 184 169,83 36
59. Hasník Vít 194 162 147 148 177 187 169,17 35
60. Květenský Vítězslav 160 182 191 167 156 156 168,67 34
61. Kratochvíl Dominik 154 148 190 177 158 185 168,67 33
62. Uhlířová Zuzana 153 162 180 135 156 178 160,67 32
63. Nováková Iva 135 195 129 198 123 181 160,17 31
64. Nosková Jitka 149 158 168 189 158 138 160,00 30
65. Štefková Eva 166 173 168 168 104 179 159,67 29
66. Salaquarda Tadeáš 162 165 159 188 193 137 167,33 28
67. Liebich Tomáš 137 159 182 212 166 145 166,83 27
68. Varhaníček Pavel 157 154 187 187 145 171 166,83 26
69. Poprocký Michal 154 156 163 166 201 159 166,50 25
70. Prekop Ondřej 169 186 128 157 182 175 166,17 24
71. Mazalová Andrea 188 156 134 158 155 156 157,83 23
72. Krummerová Eliška 180 136 182 152 158 137 157,50 22
73. Horňák Vladimír 165 164 157 184 173 147 165,00 21
74. Šimůnek Pavel 203 150 179 120 166 167 164,17 20
75. Grunda Aleš 189 177 124 184 152 158 164,00 19
76. Hoschna Jan 129 162 183 160 161 188 163,83 18
77. Honomichlová Martina 155 162 150 162 140 164 155,50 17
78. Černík Vojtěch 160 155 166 117 211 171 163,33 16
79. Hasníková Martina 152 167 148 149 130 183 154,83 15
80. Černíková Karolína 188 110 171 138 153 167 154,50 14
81. Mára Zdeněk 134 172 190 138 174 166 162,33 13
82. Motyka Milan 155 147 166 157 176 171 162,00 12
83. Krčma Milan ml. 147 120 187 212 165 130 160,17 11
84. Butal Jaroslav st. 160 151 149 164 165 157 157,67 10
85. Paračka Andrej 126 189 153 127 164 182 156,83 9
86. Honzík Jakub 152 142 153 158 161 150 152,67 8
87. Brokeš František st. 167 172 134 167 148 124 152,00 7
88. Nejezchleba Daniel 157 156 123 168 165 142 151,83 6
89. Roudný Pavel 143 171 182 143 126 145 151,67 5
90. Zapletalová Jiřina 136 146 128 158 137 139 140,67 4
91. Lakomý Jan 131 146 170 176 132 123 146,33 3
92. Urban Tomáš 129 109 133 182 174 134 143,50 2
93. Roudná Hana 126 160 113 136 109 138 130,33 1

Krátké zprávy

13.11.2019 v 20:10

Obsazovačky na baráž o MČR 5-ti členných týmů a samotné MČR 5-ti členných týmů byly otevřeny.

04.11.2019 v 13:01

Do článku o MČR seniorů 2019 byl přidán orientační časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.11.2019 v 13:46

Dnes v 24.00 hod. proběhne uzávěrka na MČR seniorů.

01.11.2019 v 07:41

Otevřena "obsazovačka" na 5. turnaj PRESTIGE, který se hraje v Pardubicích.

18.10.2019 v 07:30

UPOZORNĚNÍ STK: Juniorská STORM Extraliga sk.C je přesunuta z technických důvodů z Ústí nad Orlicí do Pardubic.

Galerie

Lorenc Jaroslav
expert King Pins
Lorenc Jaroslav

Lorenc Jaroslav

expert King Pins

Vítěz 4. turnaje Prestige 2019-2020

Beštová Kateřina
expert King Pins
Beštová Kateřina

Beštová Kateřina

expert King Pins

2. místo na 4. turnaji Prestige 2019-2020

Tříska Jan
Bowland Olomouc
Tříska Jan

Tříska Jan

Bowland Olomouc

3. místo na 4. turnaji Prestige 2019-2020

Vojkovský Matěj
Bowland Olomouc
Vojkovský Matěj

Vojkovský Matěj

Bowland Olomouc

Nejlepší hráč kategorie P190, 4. turnaj Prestige 2019-2020

Mach Libor
Semtamstrike
Mach Libor

Mach Libor

Semtamstrike

Nejlepší senior, 4. turnaj Prestige 2019-2020

Varhaníček Pavel
Kelímci
Varhaníček Pavel

Varhaníček Pavel

Kelímci

Nejlepší hráč kategorie P165, 4. turnaj Prestige 2019-2020

Partneři České bowlingové asociace
  • ETBF
  • World Bowling
  • Česká unie sportu
  • ČOV
  • Best Bowling
  • Bowland
  • Bowling Zone
  • Bowling Brno
  • Xbowling
  • Bowling Radava
  • Storm
  • ProBowling
  • Kegel
  • UK FTVS