Czech Old School

​Po roční pauze proběhl tradiční Czech Old School

Od čtvrtka 09.09. do soboty 11.09.21 se konala tradiční seniorská bowlingová akce doprovázená pátečním galavečerem, tentokrát ve znamení country&western stylu. Proběhla soutěž jednotlivců, dvojic, týmů a Masters, každý den byl zakončen finálovými boji. Na fotkách jsou nejlepší na stupních vítězů – jednotlivci, dvojice, týmy, Masters. Hrálo se na mazacím modelu Bourbon, hry se hemžily čísly vskutku vysokými.

Loňský Czech Old School nám zlikvidoval covid. Letos jeho vliv přece jenom trochu zůstal, počet slovenských a maďarských hráčů je výrazně nižší, než kdykoliv předtím. Po 3 omluvách se nás sešlo 59. První den byly na pořadu singly.

Singles/Jednotlivci

Kvalifikaci ovládli Jirka Hindrák, Ondra Surán a domácí Adam Vondráček. Mezi ženami kralovala Jana Lébrová. 12 nejlepších šlo do prvního finálového kola. Hrálo se na 2 hry play-off. Dále postupovali vítězové klání a dva nejlepší poražení. Osmička nejlepších si to pak rozdala na součet dvou her. Vítězí Jiří Vrážel, který ve finále zahrál 279, což je dosud náhozem turnaje. Druhý končí Adam Vondráček a třetí Petr Tomášek, který se do finále propracoval jen díky absenci hráčů nad ním. Na detailní výsledky se podívejte na odkazu níže. Na fotce vidíte vítěze dneška a trojici nejlepších. Všichni obdrželi své speciální poháry, malou pozornost a také obálku.

- Výsledky jednotlivců naleznete níže pod komentářem.

Doubles/Dvojice

V kvalifikaci byli nejlepší Petr Tomášek s Vláďou Pitašem před slovenskou dvojkou Anton Zoričák, Štefan Trembecký a třetími Jirkou Hindrákem s Adamem Vondráčkem. V první části finále se neprosadili dvě dvojice s nejnižším součtem. Supefinále na 2 hry a tady byly vidět skvělé náhozy, jimž vévodil Anton Zoričák s 289. Vítězi se stávají Jiří Hindrák, Adam Vondráček. Druhé místo mají Štefan Trembecký, Anton Zoričák a bronz Stulíkovi, kteří tady nejen že hráli ve velmi slušné až výborné formě, ale ještě si domů odvezli losovanou cenu z galavečra.

Dvojice tedy odehrány, skvělá finálová podívaná. Vítězná dvojka Jirka Hindrák s Adamem Vondráčkem vybalili v superfinále samé hry 200+, ale Adam všechno posvětil hrou 265. O pouhých 6 bodů zpět zůstali sloveští kamarádi Štefan Trembecký s Antonem Zoričákem, který odehrává naprosto celý turnaj ve famózní formě. Velmi cenný bronz utrhli naši Stulíci, pouhých 11 bodů za stříbrem. Úspěch je to dozajista vynikající.

- Výsledky dvojic >> zde.

Teams/Trojice

V soutěži týmů po kvalifikaci postupuje dále 8 nejlepších. Postupy nebyly zrovna jednoduché, vždyť například poslední postupující musel na svém kontě mít 2185 bodů. První tým Hindrák, Vrážel, Vondráček měl na svém kontě skvělých 2451 boů. Tedy necelých o 270 bodů více, než poslední postupující. Bude to tak ale i v denním superfinále? Ani nzde není možná jakákoliv diskuze. Vítězové zahráli celkem 1377 bodů, tj. průměr týmu 228,5. To je téměř neuvěřitelné, ale tak to prostě je... Takže ano, bylo. Nejlepší v kvalifikaci byli i nejlepšími v superfinále. Jejich náskok na druhý tým Lébrová, Surán, Ševčík byl 114 bodů. Tady nebylo o čem diskutovat. Třetí místo berou slovenští Trnka, Trembecký, Zoričák, ale jejich zrtáta na stříbro byl 101 bod. Tudíž další diskuze nejsou k ničemu.,..Třetí tým má na 2. flek ztrátu přes 100 bodů.

- Výsledky trojice >> zde

Masters/All Events

Do základu o Masters nastoupilo 36 nejlepších podle All Evenst. Odehrály se 3 hry, aby se vyselektovalo 12 nejlepších. Asi jediné překvapení byl Jiří Klečka, jenž tam prošel coby rovinář jako jediný. Neměl ale dlouhou životnost, točenáři ho srolovali jako bowlingového nováčka. Přesto je to pro Jirku ale velký osobní úspěch. V play-off narazil na domácího Adama Vondráčka a ten mu svojí hrou vysvětloval, co je to bowling. Do superfinále nastoupilo 8 nejlepších. A tady se pak ukázalo, jak kdo zvládl aktuální podmínky nejlépe. Takže jdeme do Superfinále Masters Czech Old School 2021. První hrou jdou do čela ďáblové Jirka Vrážel a Jirka Hindrák svými hrami 258, resp. 257. Ne, že by bylo rozhodnuto, třeba Ondra Surán byl skutečně jen na dotřel. Ale druhé hry rozhodly vše. Díky věkovému HDC vítězí Jiří Vrážel před druhým Jiřím Hindrákem. Tady skutečně rozhodoval jen ten věkový hendykep. Třetí místo doslova urval Ondřej Surán, a to jen díky tomu, že čtvrtá Dáša Stulíková měla vyšší HDC. Dagmar se přesto radovala, protože získala titul a ceny za nejlepší ženu celého turnaje. Celkově skončila na 4. místě.

- Výsledky Masters >> zde.

.

V přílohách jsou sumární výsledky jednotlivců a podrobné výsledky jed. soutěží. Další podrobnosti najdete na Seniorbowling CZ. Kromě výsledků zde najdete komentáře a fotky, nahlédnout můžete i na průběh pátečního galavečera se spoustou fotek a krátkým videem.

Gratulujeme všem úspěšným hráčům a losovaným výhercům mnoha cen. Příští rok by nás měl čekat Magyar Old School v březnu, Slovak Old School v květnu/červnu a Czech Old School pravděpodobně v září. Vše samozřejmě v roce 2022.

Děkujeme pardubickému centru a celému personálu, především pak všem hráčkám a hráčům ze všech zemí!

43. Henzl Petr 147 172 168 175 139 166 161,17
44. Perczel Tamás 166 194 171 156 151 164 167,00