900Global series, 2. turnaj

Lukáš Jelínek vítězí na 2. turnaji

Dne 2.12. 2021 začal v pražském centru Best Bowling Zličín druhý turnaj 900Global series. Hraje se na mazacím modelu ABBEY ROAD (model zde). Netradičně se hrál turnaj pouze ve dvou hracích dnech, návštěva a obsazenost však předčila očekávání, turnaje se účastnilo 85 hráčů.

2. hrací den: VÝSLEDKY A KOMENTÁŘ (aktualizováno 5.12. 2021)

Kvalifikací s šesti hrami, prošla nejlépe bronzová trojka z MS v Dubai a seřadila se v tomto pořadí: Lukáš Jelínek (1539b), Jan Macek (1373b), Jaroslav Lorenc (1324b). Společně s touto trojicí si přímý postup až do finále vybojovalo dalších 9 hráčů (Rác, Homola, Pitaš, Brychová, Beštová, Janočková, Vacík, Vacek, Robertson).

Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1195 bodů. Na postup do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1104 body.

V semifinále se bojovalo o 12 postupových míst a zde na sebe upozornila Gabriela Malcová, minulý vítěz Globalu Miloš Jirsa a Tomáš Liebich. Do finále s nimi si postup vybojovali ještě Vrážel, Mazalová, Horáček, Parkan, Suchánková, Sopková, Soukup, Nejezchleba a Colon. Na postup do finále, bylo zapotřebí 753 body ze tří her a připočítávané průměrové.

Ve finále nenechal nic náhodě Lukáš Jelínek a nadále řádně přikládal pod kotel. Po výkonech 227, 245, 246 s finálovým součtem 718 vítězí před Jiřím Vráželem (688b). Třetí místo vybojoval Petr Horáček (686).

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- Nejlepší žena, Alena Sovová

- Nejlepší junior, Tomáš Vacek

- Nejlepší senior 65+, Stanislav Nejezchleba

- Nejlepší hráč kategorie P165, Irena Sopková

.

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ, v němž se bojuje a hraje o 15 bowlingových koulí, je po druhém turnaji řádně „nařachaný“. O umístění v TOP 10 rozhoduje 18 bodů.

-Vede Lukáš Homola se 166 body, druhý Miloš Jirsa má 165 bodů a třetí Alena Sovová 165b. V desítce nejlepších ještě jsou Matěj Vacík, Stanislav Nejezchleba, Andrea Mazalová, Josef Colon, Petr Horáček, Tomáš Vacek a Miloslava Suchánková.

-Turnaj 900Global series, je zaměřen na seniory. Samostatně o další 4 bowlingové koule bojují senioři umístění za TOP 10. Ti jsou nyní seřazeni v tomto pořadí: Ivana Sovová, Jan Suchánek, Hana Kolářová, Miloš Parkan.

-Kompletní žebříček, v němž se objevuje 103 hráčských jmen, naleznete v přílohách.

.

1. hrací den: VÝSLEDKY A KOMENTÁŘ

- Po šesti odehraných hrách se v čele průběžného pořadí usadil Thomas Robertson s 1195 body. Na druhém místě je s 1187 body Gabriela Malcová a třetí v pořadí s 1185 body je Josef Colon. Výsledky z prvého hracího dne a mazací model naleznete v příloze.

- Turnaj pokračuje v sobotu a hrací rundy kvalifikace začínají od 9.00 hod. Semifinále, kam postupují hráči umístění od 13. do 36. místa bude začínat cca 16.50 hod., výběrem drah. Finále, kam postupuje 12 nejlepších hráčů přímo z kvalifikace, začíná cca v 18.15 hod.

Přílohy

Výsledky

P. Příjmení a jméno Náhozy Průměr FT
1. Jelínek Lukáš 279 268 234 245 235 278 227 245 246 250,78 85
2. Vrážel Jiří st. 167 218 182 226 156 162 213 236 179 258 220 210 202,25 84
3. Horáček Petr 193 181 184 177 191 166 187 190 217 151 246 268 195,92 83
4. Lorenc Jaroslav 185 222 215 225 238 239 227 233 211 221,67 82
5. Macek Jan 263 180 221 244 248 217 266 222 175 226,22 81
6. Sovová Alena 189 179 158 164 146 178 164 171 172 193 166 244 177,00 80
7. Vacek Tomáš 216 221 192 184 189 173 188 243 203 201,00 79
8. Nejezchleba Stanislav 168 156 196 212 201 192 176 175 184 193 202 217 189,33 78
9. Rác Václav 142 224 228 245 226 256 180 216 226 215,89 77
10. Vacík Matěj 205 254 200 184 173 191 205 221 190 202,56 76
11. Colon Josef 210 229 203 161 178 180 192 177 174 202 194 208 192,33 75
12. Mazalová Andrea 213 177 187 189 170 168 190 235 157 186 194 200 188,83 74
13. Homola Lukáš 193 246 227 210 220 215 206 203 190 212,22 73
14. Sopková Irena 149 141 205 155 186 146 165 206 156 193 180 148 169,17 72
15. Suchánková Miloslava 193 204 156 160 167 156 179 154 186 207 159 144 172,08 71
16. Liebich Tomáš 185 185 161 208 226 163 245 182 201 225 187 143 192,58 70
17. Pitaš Vladimír 161 198 166 199 234 269 187 156 171 193,44 69
18. Beštová Kateřina 176 159 222 194 200 224 168 178 182 189,22 68
19. Parkan Miloš 201 143 201 176 181 161 179 169 203 157 143 185 174,92 67
20. Soukup Libor 165 228 166 191 153 208 167 167 205 170 163 158 178,42 66
21. Brychová Eliška 165 206 209 192 197 168 191 117 133 175,33 65
22. Janočková Krystyna 253 172 186 212 118 168 149 148 146 172,44 64
23. Malcová Gabriela 193 131 166 192 180 205 140 227 204 113 155 149 171,25 63
24. Jirsa Miloš 148 167 167 160 178 188 237 189 168 136 136 145 168,25 62
25. Robertson Thomas 170 234 207 213 190 181 199,17 61
26. Slavíková Kateřina 201 159 198 191 181 162 212 158 143 178,33 60
27. Kolářová Hana 178 148 205 157 127 176 171 179 133 163,78 59
28. Čermák Pavel 214 216 167 176 202 173 187 158 190 187,00 58
29. Sovová Ivana - JČ 165 188 199 174 124 188 152 156 159 167,22 57
30. Suchánek Jan 162 170 187 150 195 146 189 184 113 166,22 56
31. Štafa Pavel 156 187 183 178 168 183 149 174 155 170,33 55
32. Čižinský Jaroslav 159 172 187 175 257 190 167 199 141 183,00 54
33. Polívka Dalibor 211 220 195 133 150 206 144 153 165 175,22 53
34. Stulíková Dagmar 189 171 138 207 188 177 126 138 153 165,22 52
35. Havlíček Zdeněk st. 166 136 192 189 185 171 125 145 166 163,89 51
36. Bora František 173 190 161 146 169 174 141 120 125 155,44 50
37. Mach Libor 194 196 150 224 175 204 190,50 49
38. Bail Šimon 192 120 221 192 160 159 174,00 48
39. Culková Olga 134 144 161 170 191 176 162,67 47
40. Málková Lenka 193 196 170 137 143 136 162,50 46
41. Liebichová Fantová Ingrid 181 204 145 134 146 180 165,00 45
42. Typolt Pavel 168 193 179 139 202 210 181,83 44
43. Malec Jaromír st. 127 189 198 175 204 178 178,50 43
44. Prokop Zdeněk 159 162 167 151 151 179 161,50 42
45. Soukupová Dana 140 180 163 162 169 155 161,50 41
46. Kunc Oto 138 141 163 181 176 192 165,17 40
47. Bobek Vlastimil 223 170 143 187 151 176 175,00 39
48. Kolář Jan st. 203 169 189 195 178 145 179,83 38
49. Seidl Daniel 237 138 148 211 185 158 179,50 37
50. Molnar Septimiu Claudiu 132 171 204 167 156 202 172,00 36
51. Prokopová Dagmar 148 168 171 160 134 171 158,67 35
52. Egert Jiří 157 119 163 144 200 164 157,83 34
53. Tejkl Martin 192 150 167 174 186 132 166,83 33
54. Sova Petr 143 135 171 199 213 156 169,50 32
55. Dutka Miroslav 147 149 166 132 197 149 156,67 31
56. Staněk Libor 172 171 156 168 206 155 171,33 30
57. Vojáček Lukáš 182 170 162 204 158 145 170,17 29
58. Mráček Petr 151 170 182 158 166 198 170,83 28
59. Rácová Julie 158 153 116 139 190 166 153,67 27
60. Mička Daniel 187 154 217 184 157 135 172,33 26
61. Nosek Richard 187 181 151 157 161 165 167,00 25
62. Šimůnek Pavel st. 191 111 156 119 183 192 158,67 24
63. Novák Ladislav 153 150 125 123 187 167 150,83 23
64. Muránsky Daniel 126 172 132 126 174 180 151,67 22
65. Kassas Abdulkader 177 143 145 201 125 152 157,17 21
66. Šimánek Ladislav 185 157 191 179 148 160 170,00 20
67. Culek Jiří 128 156 138 177 167 175 156,83 19
68. Koppová Martina 170 172 145 132 154 125 149,67 18
69. Slezák Luboš 151 168 169 135 152 158 155,50 17
70. Krch Miroslav 186 152 203 140 183 143 167,83 16
71. Javůrek Pavel 176 144 165 139 131 175 155,00 15
72. Korecký Michal 164 126 150 170 154 128 148,67 14
73. Sova Petr st. 153 140 159 177 131 186 157,67 13
74. Butal Jaroslav st. 133 156 155 189 157 159 158,17 12
75. Lexová Sophie 193 123 142 131 159 144 148,67 11
76. Marek Jakub 165 159 119 173 155 129 150,00 10
77. Kleiman Martin 114 134 114 196 161 175 149,00 9
78. Květenský Vítězslav 151 151 163 159 122 166 152,00 8
79. Vojtíšek Erik 156 173 129 159 126 146 148,17 7
80. Janovský Zdeněk 160 124 144 154 109 184 145,83 6
81. Blabolilová Martina 146 136 124 114 156 162 139,67 5
82. Leiske Petr 128 142 115 148 186 120 139,83 4
83. Šarišský Jakub 161 145 140 134 129 167 146,00 3
84. Míka Miroslav 155 93 137 115 126 118 124,00 2
85. Bílek Miroslav 119 152 136 147 143 139,40 1
ReRác Václav 221 227 191 177 226 230 212,00
RePitaš Vladimír 175 193 145 186 192 181 178,67
RePolívka Dalibor 113 211 186 161 170 194 172,50
ReBobek Vlastimil 171 177 194 171 159 158 171,67
ReStaněk Libor 158 173 144 180 186 177 169,67
ReBeštová Kateřina 182 188 158 173 142 160 167,17
ReSopková Irena 160 154 166 143 184 164 161,83
ReSlavíková Kateřina 160 146 160 168 158 148 156,67
ReKolářová Hana 188 118 158 150 176 142 155,33
ReTejkl Martin 146 166 125 171 116 168 148,67
ReHoráček Petr 121 149 157 178 132 148 147,50
ReŠtafa Pavel 101 170 151 154 130 170 146,00
ReEgert Jiří 144 130 145 146 170 138 145,50
ReRácová Julie 120 153 131 148 147 95 132,33

Krátké zprávy

30.09.2022 v 12:31

Zveřejněny mazací modely pro MČR pětičlenných družstev.

29.09.2022 v 17:41

Zveřejněny výsledky kvalifikace MČR dvojic 2022.

27.09.2022 v 13:57

Otevřena obsazovačka na 4. turnaj Prestige Tour.

23.09.2022 v 11:40

Zveřejněn mazací model pro 3. turnaj Prestige tour.

11.09.2022 v 19:59

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2022 se stali Ondřej Surán a Rostislav Kala.

Galerie

Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club

Bodovací žebříček, nejlepší hráč srpen 2022

Marešová Jana
bez klubové příslušnosti
Marešová Jana

Marešová Jana

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka celkově + nej. hráčka P190 - srpen 2022

Horáček Petr
Strike Řevnice
Horáček Petr

Horáček Petr

Strike Řevnice

Bodovací žebříček, nejlepší hráč P190 - srpen 2022

Schönová Jana
bez klubové příslušnosti
Schönová Jana

Schönová Jana

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka P165 - srpen 2022

Palas Martin
bez klubové příslušnosti
Palas Martin

Palas Martin

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráč P165 - srpen 2022

Partneři České bowlingové asociace
  • ETBF
  • International Bowling Federation
  • Česká unie sportu
  • ČOV
  • Best Bowling
  • Bowland
  • Bowling Zone
  • Bowling Brno
  • Xbowling
  • Storm
  • ProBowling
  • Kegel
  • UK FTVS
  • Praha
  • Národní sportovní agentura
  • Silvernite/