Czech Open 2018

Vítězem 16. ročníku se stává JAROSLAV LORENC

Venku je pohodička, svítí sluníčko, žádný bowlingový rámus, jen cvrlikání vrabců a z reproduktorů se linou skvělé hity šedesátek minulého století. Žádná nostalgie, jen skvělá atmosféra na zrekapitulování právě včera skončeného 16. ročníku CZECH OPEN 2018.

Jaký vlastně byl? Opět vynikající. Skvělá účast 238 hráčů ze všech koutů Evropy a super mazací model, na kterém nám ti nejlepší ukázali, jak se správně hraje ta krásná hra se jménem BOWLING. S blížícím se finálovým víkendem se zvyšovala i kvalita a výsledky jednotlivých hráčů, náhozů a celkových součtů bloku her. Pouze Marek Rybicki (POL) si řekl, že takhle to letos nebude. Hned v úvodní 1. rundě tam napálil 1515 bodů a o vítězi kvalifikace bylo rozhodnuto. Od středy se nám pak začalo postupně měnit pořadí TOP šestky hráčů, které zajišťuje účast v nedělním 3. FINAL STEP. V 13. rundě zahrál výborných 1434 bodů Kari Hurri (FIN) a bylo z toho konečné 5. kvalifikační místo. Ve čtvrtek přišlo v 16. rundě to, nač jsme všichni čekali. První PERFECT GAME turnaje a jeho autorem byl Ondřej Mlynář. Na poslední hod se můžete kouknout ZDE.

Zemětřesení v průběžném pořadí těch nejlepších proběhlo v páteční 20. rundě. Donatas Lengvinas (LTU) se přetahoval s Tomášem Plechatou a nakonec tento minisouboj vyzněl úspěšněji pro litevského hráče 1452:1437 a 2., resp. 4. místo kvaldy. Jenže z této rundy to ještě není vše. Daniel Härtel (GER) si totiž střihl druhou PERFECT GAME turnaje. Video závěrečného hodu ZDE.

Výživné páteční rundy zakončil útokem na 6. místo Jan Macek1417 bodů a třetí PERFECT GAME. A opět se můžete podívat na závěrečný hod ZDE: Už se zdálo, že se nic podstatného dít nebude, jenže ještě v sobotu jsme byli svědky galapřestavení třináctiletého Laurynase Narušise (LTU) – 1448 bodů, kterým se probojoval na 3. místo.

Sobotní večerní program nám pak nabídl 2 rundy 1. FINAL STEP, které určily nejlepších 51 hráčů, kteří si zahrají nedělní finálová kola. S velkým úspokojením jsme se mohli dívat na seznam postupujícíh, kde měla naše republika celkem 19 hráčů.

Nedělní finále, to je již jiná soutěž. Všechna kola se hrají od nuly a rozhodují maličkosti. A že je absolutně jedno, jaké výsledky jste hráli v kvalifikaci nebo v sobotním večeru. Nejdrsnější bývá obvykle již úvodní 2. FINAL STEP. Své by o tom mohli vyprávět třeba Michal Richter, Ondřej Mlynář, Roman Erben nebo Denis Kinc. Součet čtyř her určil úspěšné a méně úspěšné hráče. Do závěrečné osmadvacítky pak pastoupila celá jedna čtvrtina hráčů z ČR, čili sedm.

Od 3. FINAL STEP přichází ty boje opravdu kdo z koho, rozhoduje se přímo na páru drah mezi čtyřkou hráčů. 14 přímých postupujícíh + 2 nejlepší z třetích míst jdou do čtvrtfinále. O zrádnosti vyřazovacích sobojů ve skupinách svědčí fakt, že se se soutěží loučí Kert Truus, Alex Basala, mladíci Laurynas Narušis a Jan Tříska, Karl Wahlgren, Michael Michajlow, Lukáš Hurych, Alessandro Silletti, Sebastian Persson, Zilvinas Perminas, Jan Macek a Daniel Härtel.

Nejlepších 16 hráčů hraje 4. FINAL STEP a boje přituhují. Každý z hráčů již cítí velkou šanci dostat se TOP osmičky hráčů, což je již hranice velké úspěšnosti. Bohužel před postupovu branou zůstávají stát Donatas Lengvinas, Patryk Preus, Lauri Huttunen, Viktor Zsolnai, Aidas Daniunas a nás hlavně mrzí vypadnutí našich hráčů Marka Talpy a Tomáše Plechaty.

Tady také končí za potlesku svou úspěšnou pouť turnajem nejlepší žena CZECH OPEN 2018, Petra Stanková. A když jsme u toho, tak musíme pogratulovat i ženám na druhém a třetím místě, Anně Petákové a Kateřině Hejdučkové. Obě děvčata zahrála velmi dobře a probojovala se až do 2. FINAL STEP.

Nejlepších osm hráčů je připraveno na semifinále, na které se těší také naši Jaroslav Lorenc a Jiří Vrážel.

Semifinále turnaje, neboli 5. FINAL STEP přináší opět velké drama. V první skupině rozhoduje o postupu až absolutně poslední hody druhé hry. Pro dva z ních se šťastnějším koncem. Těmi jsou Andrii Shovkun a Jaroslav Lorenc. Robin Persson si finále nezahraje a končí na 5. místě. Fantastickou jízdu turnajem předvedl Jiří Vrážel. Domů poslal několik favoritů a může se těšit ze skvělého 6. místa. V druhé skupině nepomohla k finále ani velká stíhačka Iana Robinsona v druhé hře a je to tedy celkové 7. místo. Marek Rybicki po slušné první hře nakonec nedotáhl svou cestu do finále a končí na 8. místě. To si naopak zahrají jedni z velkých spolufavoritů turnaje, Markku Veijanen a Kari Hurri.

Velké finále CZECH OPEN 2018 je tady. Jako z partesu rozehrál svou hru Jaroslav Lorenc a je z toho čtvrtá PERFECT GAME turnaje a velmi slušný náskok před druhou hrou. Samozřejmě, že jsme byli u závěrečného hodu, stačí kliknout ZDE: Jenže v druhé hře začne málokdy vídané drama. Ukrajinský Andrii Shovkun po úvodním spare dává jeden strike za druhým a stahuje náskok. Rozhodne až závěrečný 10. frame, kdy Jarin potřebuje minimálně spare, neboť si nechal v 9. frame parohy 7-10 a všechny fanoušky tak přiváděl k infarktu. Závěrečné tři strike však potvrdí fakt, že po roční přestávce usádá zpět na trůn JAROSLAV LORENC. Za fantastické finále zaslouží samozřejmě velký potlesk i poražený, celkově druhý ANDRII SHOVKUN. Finským dravcům finále vůbec nevyšlo a tak se musí spokojit s třetím místem MARKKU VEIJANEN a se čtvrtým místem KARI HURRI.

Dobojováno jest. Velké poděkování patří celému organizačnímu štábu CZECH OPEN 2018 a manažerům BOWLAND Bowling Center Olomouc za bezchybný chod tunaje. Ovšem absolutně nic by nefungovalo bez mravenčí a perfektní práce obsluhy bowlingu, která pro plynulost turnaje a spokojenost hráčů odvedla svou práci na 200%. A v neposlední řadě patří velké poděkování celé armádě servírek a číšníků, kteří se o nás starali rovněž na výbornou a podtrženou.

Takže přátelé a milovníci bowlingu. Těšíme se na Vás opět za rok v obvyklém termínu při CZECH OPEN 2019.

Komplet results – ZDE

Průběh kvalifikace – ZDE

Průběh FINAL STEP – ZDE

FOTOGALERIE - ZDE

.

(průbězné výsledky)

NEDĚLE – 8.7.2018 – 9. hrací den – Online scoring - ZDE

Kompletní výsledky - ZDE

6. FINAL STEP

Tak se to přece jen nakonec podařilo. Vítězství z prestižního mezinárodního turnaje zůstává v ČR zásluhou Jaroslava Lorence. Ve strhujícím finále vybojoval druhé místo Andrii Shovkun (UKR) a na třetím místě skončil Markku Veijanen (FIN). Čtvrté místo si odváží finalista Kari Hurri.

Nejlepší ženou letošního CZECH OPEN se stala Petra Stanková (SVK) před Annou Petákovou a Kateřinou Hejdučkovou.

Kompletní zpravodajství z CZECH OPEN 2018 přineseme během pondělí 9.7.2018. Všem vítězům a oceněným gratulujeme.

Výsledky 6. FINAL STEP - ZDE

5. FINAL STEP

Do finále CZECH OPEN 2018 postupují Markku Veijanen, Kari Hurri, Andrii Shovkun a Jaroslav Lorenc.

Výsledky 5. FINAL STEP - ZDE

4. FINAL STEP

CZECH OPEN 2018 vrcholí. Posledních osm mohykánů slaví postup a nás může těšit, že i v 5. FINAL STEP máme dva naše zástupce. S přhledem postoupil Jaroslav Lorenc a velkou bombu, ale hodně příjmenou, způsobil svým postupem Jiří Vrážel. Kromě již zmíněné české dovijice se do semifinále probojovali Andrii Shovkun, Robin Persson, Ian Robinson, Markku Veijanen, Marek Rybicki a Kari Hurri.

Toto kolo bylo konečnou pro Marka Talpu, Tomáše Plechatu i Petru Stankovou.

Výsledky 4. FINAL STEP - ZDE

3. FINAL STEP

Boj o šestnáctku letošního CZECH OPEN vrcholí. Se soutěží se loučí 2 hráči z TOP šestky kvalifikace, Laurynas Narušis a bohužel i náš Jan Macek. Po vyrovnaných bojích v turnaji končí ještě z českých hráčů Jan Tříska a Lukáš Hurych. Stopka byla vystavena i takovým spolufavoritům, jakými byli Kert Truus a Karl Wahlgren.

Z našich hráčů dále postupují Marek Talpa, Jaroslav Lorenc, Tomáš Plechata a Jiří Vrážel.

Výsledky 3. FINAL STEP - ZDE

2. FINAL STEP

Závěrečný devátý hrací den CZECH OPEN 2018 má za sebou 2. FINAL STEP. 45 hráčů si to rozdalo mezi sebou o 22 postupových míst. Čtyři soutěžní hry zvládl nejlépe a na výbornou Jaroslav Lorenc – 977 bodů. Velký boj o 2. místo svedli Robin Persson (SWE) – 953 bodů a Markku Veijanen (FIN) – 929 bodů.

Se sutěží se bohužel musela rozloučit naše želízka v ohni Denis Kinc, Kuba Vlachovič, Ondra Mlynář, Roman Erben, Michal Richter nebo v ženách Anička Petáková a další…..

Výsledky 2. FINAL STEP - ZDE

SOBOTA – 7.7.2018 – 8. hrací den

1. FINAL STEP

Máme za sebou kompletní 1. FINAL STEP, který tak uzavřel sobotní prgram a na neděli se může těšit nejlepších 51 hráčů z celkového počtu 238. Večerní sobotní rundy ovládl jednoznačně Kert Truus (EST). Ve finálových čtyřech hrách zahrál úctyhodných 1027 bodů a s celkovým součtem 2421 bodů může jit spát s pocitem hodně dobře vykonané práce. Druhé místo obsadil Karl Wahlgren (SWE) – 2328 bodů a na třetím skončil Markku Veijanen (FIN) – 2308 bodů.

Tímto nám končí načítání bodů ze všech her a od dalších kol již začíná nová soutěž. Nedělní program 8.7.2018 začíná v 09:00 hodin 2. FINAL STEP.

Kompletní výsledky 1. FINAL STEP - ZDE

1. FINAL STEP

Prvních 36 hráčů odehrálo své 4 hry v 1. FINAL STEP. Svou kvalitu zde prokázal Markku Veijanen (FIN) – 928 bodů a s celkovým počtem 2308 bodů se usadil na čele. Výborný výkon opět předvedl druhý Matěj Foťko 2163 bodů a na třetí příčku se probojoval Eduard Stronskiy (UKR) – 2163 bodů. Zde rozhodl vyšší nához českého hráče.

Výsledky 1. FINAL STEP – (36 hráčů) - ZDE

.

(pozvánka) Je to tady, přátelé. Již příští sobotu 30.6.2018 se rozběhne CZECH OPEN 2018. Největší mezinárodní bowlingový turnaj v naší republice tak silně klepe na dveře. V sobotu, 30. června v 10:00 hod. bude zahájen 1. rundou. V loňském roce se turnaje zúčastnilo 240 hráčů z celé Evropy a zahrát si přijeli i hráči z jiných kontinentů. Uvidíme, zda se na poslední chvíli neobjeví třeba i nějaký hráč ze zámoří. Zbyvá poslední předstartovní neznámá. Překoná počet startujících hráčů vynikající loňskou účast? Titul z roku 2017 přijede obhajovat mladý ukrajinský borec Oleksandr Nechypaiev.

Mazací model bude tentokrát delší, než v posledních letech. Máme připravené mazání dlouhé 43 stop.

Pro české a slovenské hráče máme připravenou na pondělí 2.7.2018 SUPERAKCI, kdy jeden start bude stát pouze 500,- Kč, tzn. jako startovné na běžném turnaji. Těšíme se na Vás, a kdo ještě váhá s přihlášením, má nyní skvělou nabídku.

Důležité odkazy:

Oficiálních webové stránky CZECH OPEN 2018 – ZDE

Obsazovačka - ZDE

Mazací graf - ZDE

Online scoring - ZDE

Výsledky

P. Příjmení a jméno Náhozy Průměr FT
Lorenc Jaroslav 160 226 260 209 279 259 237 170 205 192 255 234 211 277 201 247 278 249 184 238 300 205 230,73 100
Vrážel Jiří st. 165 224 237 233 185 214 225 255 189 189 207 212 192 215 180 190 254 188 214 179 207,35 99
Plechata Tomáš 279 244 248 186 244 236 231 221 214 201 230,40 98
Talpa Marek 244 222 223 232 201 200 200 168 189 214 225 197 206 247 220 228 149 234 211,06 97
Tříska Jan 257 290 222 217 209 192 175 211 191 211 185 193 222 246 211 201 214,56 96
Macek Jan 300 214 213 266 233 191 188 219 228,00 95
Hurych Lukáš 205 275 222 185 224 204 170 196 195 207 206 230 221 201 166 205 207,00 94
Kinc Denis 235 189 204 224 237 200 246 202 268 236 211 159 266 167 217,43 93
Petáková Anna 203 183 210 223 220 209 168 186 208 207 170 206 209 180 198,71 92
Vlachovič Jakub 237 223 182 278 190 216 215 178 186 160 173 186 237 200 204,36 91
Hejdučková Kateřina ml. 207 191 214 212 182 200 224 212 166 223 187 190 187 194 199,21 90
Erben Roman 201 211 201 257 229 251 200 246 203 223 212 173 180 200 213,36 89
Drábek Aleš 195 225 212 218 230 178 202 214 218 199 179 179 223 183 203,93 88
Tichý Tomáš 216 168 201 226 236 205 205 199 198 211 207 203 162 153 199,29 87
Richter Michal 176 214 235 257 219 269 213 244 232 219 181 146 225 170 214,29 86
Mlynář Ondřej 243 300 208 188 207 220 146 224 156 227 164 199 160 190 202,29 85
Vojkovský Matěj 195 195 184 212 224 205 211 148 204 206 181 171 170 149 189,64 84
Foťko Matěj 202 211 209 268 201 191 179 204 231 267 181 191 183 144 204,43 83
Orálek Martin 199 182 215 258 187 257 219 185 201 233 142 158 154 181 197,93 82
Chládek Daniel 202 231 190 212 213 181 233 222 205 175 206,40 81
Hindrák Jiří 213 204 249 198 215 174 223 205 181 201 206,30 80
Švec Ladislav 230 214 192 225 203 197 199 200 186 213 205,90 79
Klepáček Adolf 236 201 202 155 215 220 162 211 194 185 198,10 78
Homola Lukáš 208 213 196 189 244 235 191 187 192 174 202,90 77
Váňa Martin 186 198 211 227 201 233 189 165 196 179 198,50 76
Hromek Jiří 178 255 220 221 166 245 162 209 183 172 201,10 75
Spáčil Jan ml. 237 214 235 225 190 171 212,00 74
Černík Vojtěch 191 178 194 184 253 225 204,17 73
Michal Ondřej 201 203 213 223 211 173 204,00 72
Teame Habtegabriel 203 195 225 200 174 213 201,67 71
Jelínek Lukáš 184 188 203 201 181 202 193,17 70
Uher Radovan 206 178 225 208 180 202 199,83 69
Mach Libor 210 189 177 230 177 211 199,00 68
Hoschna Jan 214 203 146 197 195 236 198,50 67
Lakomý Jan 170 184 192 237 184 221 198,00 66
Vinklárek Pavel 215 188 179 190 198 210 196,67 65
Rain David 162 214 224 197 184 199 196,67 64
Hasníková Martina 180 169 189 192 204 195 188,17 63
Sýkorová Andrea 196 189 175 164 233 172 188,17 62
Lang David 174 189 196 189 226 195 194,83 61
Roubalík Petr 211 168 191 174 196 226 194,33 60
Bílek Miroslav 224 173 183 202 159 225 194,33 59
Krňák Pavel 203 210 143 204 224 180 194,00 58
Kutina Karel 165 237 165 177 248 172 194,00 57
Liebich Tomáš 202 176 155 190 200 188 185,17 56
Mlynář Marek 211 162 175 158 236 203 190,83 55
Horáček Petr 168 192 197 213 213 158 190,17 54
Černíková Karolína 178 186 188 152 182 199 180,83 53
Soukup Libor 213 174 157 148 213 220 187,50 52
Chládek Vlastimil st. 208 183 203 193 172 165 187,33 51
Křižka Filip 210 198 168 192 174 181 187,17 50
Pádárová Ivana 148 170 167 191 209 190 179,17 49
Stromšíková Anna 184 193 173 185 168 171 179,00 48
Janošcová Kateřina 136 175 221 169 176 193 178,33 47
Barinec Petr 167 201 182 166 212 189 186,17 46
Lébrová Eva 192 129 169 225 189 162 177,67 45
Žák Stanislav 170 176 188 177 171 230 185,33 44
Kostka Martin 198 168 146 217 183 200 185,33 43
Homola Ladislav 204 163 196 175 212 161 185,17 42
Maléřová Pavlína 165 188 167 175 188 175 176,33 41
Novák Radek 222 180 196 167 194 146 184,17 40
Krummerová Eliška 161 180 171 178 169 194 175,50 39
Bobek Vlastimil 158 214 203 174 156 193 183,00 38
Rálek Robert 182 182 159 190 171 211 182,50 37
Kupecký Michal 138 183 183 216 197 178 182,50 36
Chytil Lukáš 204 143 176 202 202 168 182,50 35
Klein David 215 191 131 172 171 212 182,00 34
Fojtíková Ivana 157 175 210 197 148 156 173,83 33
Brokešová Anna 172 145 201 171 154 193 172,67 32
Květenský Vítězslav 156 214 177 158 169 209 180,50 31
Grunda Daniel 172 178 156 175 161 190 172,00 30
Žižlavský Jan 129 205 180 169 202 194 179,83 29
Kunc Tomáš 144 218 155 202 178 182 179,83 28
Štícha Bohumil 168 227 148 200 169 165 179,50 27
Demuth Filip 200 145 200 200 165 165 179,17 26
Zýka Marek 155 177 168 178 184 210 178,67 25
Černá Marta 127 153 213 146 157 227 170,50 24
Brokeš Milan 160 193 171 160 171 211 177,67 23
Havelka Michal 159 203 155 193 179 177 177,67 22
Slezák Luboš 179 165 127 210 178 204 177,17 21
Redzina David 171 169 172 186 184 180 177,00 20
Kunc Oto 154 236 166 145 189 172 177,00 19
Krňáková Šárka 170 150 194 181 159 159 168,83 18
Hasník Vít 147 218 197 161 181 157 176,83 17
Novák Josef 178 166 218 124 183 189 176,33 16
Navrátil Lubomír ml. 213 153 205 127 168 191 176,17 15
Seidl Michal 143 183 192 196 187 156 176,17 14
Chládková Hana 190 167 150 167 139 193 167,67 13
Šmelcer Ladislav 203 185 181 160 139 176 174,00 12
Vilášek Stanislav 171 178 183 180 167 157 172,67 11
Štefková Eva 169 159 215 150 147 140 163,33 10
Janošec Miroslav ml. 167 157 195 155 158 190 170,33 9
Klepáček Mašková Yvona 171 145 177 136 172 173 162,33 8
Motyka Milan 146 166 161 210 147 178 168,00 7
Míka Adam 169 179 216 128 161 152 167,50 6
Podola Tomáš 151 177 192 153 168 147 164,67 5
Brokeš František st. 171 151 148 171 195 146 163,67 4
Liebichová Fantová Ingrid 169 112 158 166 158 162 154,17 3
Černý Pavel 154 175 164 167 151 160 161,83 2
Bohačík Milan 166 170 147 157 182 133 159,17 1
Neumann Václav 164 129 182 152 149 168 157,33 0
Vrána Petr 197 159 170 160 128 125 156,50 0
Varhaníček Pavel 133 146 170 190 133 161 155,50 0
Kadlečík Libor 152 157 166 145 144 132 149,33 0
Slezáková Jaroslava 148 123 137 139 127 140 135,67 0
Míka Miroslav 127 176 145 129 144 132 142,17 0
Matera Lubomír 137 138 141 156 129 139 140,00 0
Teame Christian 137 140 122 140 122 126 131,17 0

Krátké zprávy

14.05.2024 v 00:30

Zveřejněny rozdělení do hracích rund a časový harmonogram Mistrovství České republiky jednotlivců 2024.

09.05.2024 v 10:03

Zveřejněny mazací modely pro finále ČBL, baráž o finále a baráž o Extraligu 2024/25.

03.05.2024 v 07:50

Zveřejněn mazacím model a rozdělení do skupin pro Finále SBL.

22.04.2024 v 19:35

Do článku o Mistrovství České republiky juniorů přidány časový harmonogram a rozdělení do rund.

02.04.2024 v 22:54

Otevřeny obsazovačky pro juniorské MČR 2024.

Galerie

Matějka Antonín
Strike
Matějka Antonín

Matějka Antonín

Strike

Bodovací žebříček, nejlepší hráč + nej.hráč P190, duben 2024

Zvěřinová Lenka
bez klubové příslušnosti
Zvěřinová Lenka

Zvěřinová Lenka

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka + nej.hráčka P190, duben 2024

Barták Tomáš
bez klubové příslušnosti
Barták Tomáš

Barták Tomáš

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráč P165 - duben 2024

Černíková Karolína
expert King Pins
Černíková Karolína

Černíková Karolína

expert King Pins

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka P165 - duben 2024

Partneři České bowlingové asociace
 • ETBF
 • International Bowling Federation
 • Česká unie sportu
 • ČOV
 • Best Bowling
 • Bowland
 • Bowling Zone
 • Bowling Brno
 • Xbowling
 • Storm
 • ProBowling
 • Kegel
 • UK FTVS
 • Praha
 • Národní sportovní agentura
 • Silvernite/
 • JMP - studio zdravého spaní/