900Global series, 5. turnaj

Ve dnech 3. až 5. března proběhl v Praze pátý turnaj 900Global series a hrálo se na středním mazacím modelu s novými kuželkami na celém centru Best Bowling.

- Lukáš Homola zahrál perfect game

- Turnaj navštívilo přes 90 hráčů

- 50 hráčů bylo hodnoceno ve výkonnostní kategorii P190 a 39 hráčů v kategorii P165

- Ve věkové kategorii seniorů hrálo 61 hráčů, v kategorii juniorů 9 hráčů

.

- KVALIFIKACE se účastnilo celkem 93 hráčů a v čele průběžného pořadí se vystřídala v šesti hracích rundách jen dvě jména. Přestože Lukáš Homola zahrál perfect game, tak on to nebyl. Do čtvrté hrací rundy udával tempo David Mojka (1354b), poté jej vystřídal Jaroslav Lorenc (1367b), třetím nejlepším hráčem kvalifikace byl Thomas Robertson (1301b). Společně s touto trojicí si přímý postup až do finále vybojovalo dalších 9 hráčů (Ondřej, Kolář st., Jelínek, Teame, Homola, Vacek, Vacík, Rác, Čermák).

Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1225 bodů. Postupová hranice do semifinále, kam postupovali hráči umístění do 36 místa, byla na 1125 bodech.

- SEMIFINÁLE začíná vždy prezencí postupujících hráčů. K té se nedostavilo několik hráčů a semifinále si tak nakonec zahráli hráči, umístění až do 41. místa. Čtyřiadvaceti členné skupině, v níž se bojovalo o 12 postupových míst, vévodila Gabriela Malcová. Pro postup bylo zapotřebí 753 bodů.

- FINÁLOVÝ součet bodů na bedně byl tentokráte velmi rozdílný. Nejlépe začal Jaroslav Lorenc hrou 258 a pak již nedal nikomu šanci, zahrál 299, 241 a nebylo co řešit. Zvítězil s finálovým součtem 798 bodů a připisuje si na své konto letošní prvé vítězství a finanční odměnu 4000 Kč. Druhý Lukáš Jelínek měl na svém kontě o 82 bodů méně a z „prize money“ si ukrojil 2500 Kč. Třetí Tomáš Vacek (junior) měl sice ve finálovém součtu na svém kontě o dalších 62 bodů méně, ale ceny a odměnu 1500 Kč si vzít nenechal, i když bylo to jen tak, tak …

- Nejlepší senior, Luboš Slezák (4. místo)

- Nejlepší žena, Gabriela Malcová (6. místo)

- Nejlepší juniorka, Jůlie Rácová (9. místo)

.

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ, v němž se bojuje a hraje o 15 bowlingových koulí, se po pátém turnaji trochu obměnil.

- TOP 10 v 900Global series: v čele zůstává Lukáš Homola s 409 body, Petr Horáček se dělí s 390 body o druhé a třetí místo s Matějem Vacíkem. V desítce nejlepších ještě jsou Josef Colon, Tomáš Vacek, Lukáš Jelínek, Václav Rác, Eliška Brychová a Jaroslav Lorenc, který nahradil Tomáše Liebicha.

- Senioři za TOP 10: samostatně o další 4 bowlingové koule bojují senioři umístění za TOP 10. Nyní zde jsou od jedenáctého do 14. místa seřazeni Oto Kunc, Gabriela Malcová, Stanislav Nejezchleba a Jiří Hindrák.

- Kompletní žebříček, v němž se objevuje 145 hráčských jmen, naleznete v přílohách.

PS: Příští turnaj 900Global se hraje v termínu 31. března až 2. dubna, obsazovačka >> zde.

.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 3.3. 2022 v pražském centru Best Bowling Zličín začal pátý turnaj 900Global series, kde mimo 10-ti nejlepších hráčů v celoročním pořadí hrají o bowlingové koule i čtyři senioři umístění za TOP 10.

Březnový turnaj se hraje tradičně ve třech hracích dnech (čtvrtek, pátek, sobota – volná místa >> zde), kdy se v kvalifikaci bojuje o 36 postupových míst. Hraje se na středním mazacím modelu (viz. příloha v článku).

- 1. hrací den: nejlépe zahrál junior David Mojka, výsledky z prvého hracího dne naleznete v přílohách.

- 2. hrací den: nejlépe v druhém hracím dnu zahrál senior Jan Sůva (průběžné 7. místo), výsledky z druhého hracího dne naleznete v přílohách.

- 3. hrací den: výsledky jsou průběžně vkládány do příloh.

- Sobotní semifinále, kam postupují hráči umístění v kvalifikaci od 13. do 36. místa, bude začínat cca 16.50 hod. výběrem drah.

- Finále, kam postupuje 12 nejlepších hráčů přímo z kvalifikace, začíná cca v 18.15 hod.

- Turnaj skončil, v přílohách přidány dílčí výsledky. Zvítězil Jaroslav Lorenc, druhé místo vybojoval Lukáš Jelínek, třetí se umístil Tomáš Vacek(podrobný report bude přidán).

Přílohy

Výsledky

P. Příjmení a jméno Náhozy Průměr FT
1. Lorenc Jaroslav 235 235 194 223 235 245 258 299 241 240,56 93
2. Jelínek Lukáš 224 226 214 211 199 193 237 212 267 220,33 92
3. Vacek Tomáš 235 227 190 170 205 188 244 193 205 206,33 91
4. Homola Lukáš 300 202 174 182 213 177 236 222 195 211,22 90
5. Slezák Luboš 163 164 190 190 167 179 180 176 218 202 159 226 184,50 89
6. Malcová Gabriela 182 178 161 147 149 200 181 245 216 168 134 253 184,50 88
7. Michal Ondřej 181 268 182 189 215 248 153 215 226 208,56 87
8. Colon Josef 190 189 190 176 194 192 195 215 200 188 185 206 193,33 86
9. Rácová Julie 170 151 168 158 201 192 161 178 173 184 189 153 173,17 85
10. Sýkorová Andrea 182 146 171 155 191 210 149 170 187 179 210 140 174,17 84
11. Teame Habtegabriel 242 214 195 224 193 187 168 216 190 203,22 83
12. Čermák Pavel 224 152 231 215 191 212 174 191 197 198,56 82
13. Korecký Michal 169 126 205 143 173 193 158 210 179 140 193 171 171,67 81
14. Vacík Matěj 190 187 213 193 199 255 169 194 197 199,67 80
15. Brychová Eliška 194 182 171 178 169 173 215 161 154 186 156 163 175,17 79
16. Havlíček Zdeněk st. 132 196 186 208 169 195 133 192 183 181 163 163 175,08 78
17. Mojka David 206 187 219 202 270 204 215 157 148 200,89 77
18. Sopková Irena 180 164 144 165 193 179 154 204 173 153 180 158 170,58 76
19. Krch Miroslav 175 235 166 146 195 178 213 181 171 201 148 186 182,92 75
20. Šimůnek Pavel st. 190 232 211 213 172 132 182 177 226 151 150 194 185,83 74
21. Rác Václav 209 190 188 189 238 215 144 160 214 194,11 73
22. Horáček Petr 227 202 213 168 201 169 202 199 224 184 145 177 192,58 72
23. Robertson Thomas 234 181 202 202 269 213 164 167 164 199,56 71
24. Kolář Jan st. 192 206 235 200 224 217 156 169 168 196,33 70
25. Malec Jaromír st. 206 150 198 197 170 221 196 190 167 188,33 69
26. Kunc Oto 166 170 181 146 184 175 210 158 153 171,44 68
27. Procházka Aleš JČ 164 179 161 197 202 189 185 155 167 177,67 67
28. Štafa Pavel 195 152 202 202 139 159 167 160 185 173,44 66
29. Polívka Dalibor 179 184 202 201 150 162 163 184 171 177,33 65
30. Jirků Ladislav 172 201 211 163 182 180 167 136 202 179,33 64
31. Bail Šimon 235 160 142 223 184 214 149 182 153 182,44 63
32. Hindrák Jiří 223 216 171 176 222 178 169 173 169 188,56 62
33. Beštová Kateřina 184 176 211 182 234 175 185 132 165 182,67 61
34. Culková Olga 205 204 134 143 166 165 162 143 136 162,00 60
35. Pitaš Vladimír 178 193 180 159 154 172 170 138 136 164,44 59
36. Černíková Karolína 123 183 159 134 209 211 123 170 108 157,78 58
37. Sůva Jan 165 162 166 188 202 185 178,00 57
38. Černá Pavla 180 166 149 200 184 189 178,00 56
39. Bočan Josef 202 235 160 188 178 185 191,33 55
40. Liebichová Fantová Ingrid 173 182 151 170 162 175 168,83 54
41. Vohryzka Jaromír 205 202 170 184 165 165 181,83 53
42. Janočková Krystyna 148 205 163 144 185 147 165,33 52
43. Suchánek Jan 235 180 134 124 169 186 171,33 51
44. Málková Lenka 134 189 179 173 151 162 164,67 50
45. Klečka Jiří 180 157 178 160 204 180 176,50 49
46. Meluzinová Adéla 124 177 161 204 177 138 163,50 48
47. Jarovský Albert 150 169 193 200 198 189 183,17 47
48. Matějka Antonín 198 203 205 156 154 159 179,17 46
49. Butal Jaroslav st. 136 183 204 165 148 214 175,00 45
50. Jiránek Filip 200 161 177 164 167 151 170,00 44
51. Sova Petr 175 181 184 188 168 171 177,83 43
52. Čížek Daniel 142 142 216 173 159 212 174,00 42
53. Kolářová Hana 145 157 147 157 142 223 161,83 41
54. Bobek Vlastimil 159 182 160 193 182 168 174,00 40
55. Stulíková Dagmar 211 147 149 164 146 148 160,83 39
56. Staněk Libor 191 173 163 157 187 176 174,50 38
57. Sovová Alena 183 154 184 145 161 156 163,83 37
58. Jirsa Miloš 154 157 160 166 219 126 163,67 36
59. Mička Daniel 170 162 161 201 219 161 179,00 35
60. Parkan Miloš 152 143 181 187 142 186 165,17 34
61. Prokop Zdeněk 163 156 185 119 179 144 157,67 33
62. Slavíková Kateřina 159 144 173 159 168 169 162,00 32
63. Nejezchleba Stanislav 168 158 195 134 188 164 167,83 31
64. Sovová Ivana - JČ 133 204 147 169 139 141 155,50 30
65. Vrážel Jiří st. 167 164 207 181 174 158 175,17 29
66. Suchánková Miloslava 149 159 137 177 141 166 154,83 28
67. Janošcová Kateřina 133 200 171 149 173 173 166,50 27
68. Kassas Abdulkader 127 152 188 146 176 180 161,50 26
69. Leiske Petr 152 132 146 176 142 200 158,00 25
70. Bora František 157 166 190 114 143 153 153,83 24
71. Vlček Josef 161 125 169 140 158 151 150,67 23
72. Žáčková Pavla 153 148 159 136 158 147 150,17 22
73. Květenský Vítězslav 181 161 166 157 142 135 157,00 21
74. Bočanová Ivana 135 168 156 139 178 123 149,83 20
75. Sova Petr st. 161 124 145 156 218 147 158,50 19
76. Molnar Septimiu Claudiu 164 111 163 133 179 188 156,33 18
77. Závladská Svatava 146 169 185 136 131 160 154,50 17
78. Lacko Lukáš 132 136 190 193 140 135 154,33 16
79. Schönová Jana 156 152 133 135 139 168 147,17 15
80. Marek Luboš 177 139 156 142 142 170 154,33 14
81. Schön Viktor st. 145 138 146 134 145 160 144,67 13
82. Míka Miroslav 167 94 186 148 138 133 144,33 12
83. Nečas František 151 145 151 135 143 138 143,83 11
84. Nosková Jitka 157 155 181 141 128 143 150,83 10
85. Enders Richard 164 166 166 125 144 213 163,00 9
86. Soukupová Dana 142 166 119 123 144 154 141,33 8
87. Stupka Jan 137 181 140 152 159 134 150,50 7
88. Marek Jakub 182 173 137 132 109 115 141,33 6
89. Vojtíšek Erik 138 144 102 130 140 191 140,83 5
90. Chrpa Jindřich 104 131 118 134 141 169 132,83 4
91. Kopřiva Milan 110 133 138 132 173 140 137,67 3
92. Janovský Zdeněk 110 174 139 146 96 115 130,00 2
93. Mimrová Linda 118 124 94 95 154 104 114,83 1
ReRác Václav 160 229 208 186 214 165 193,67
ReColon Josef 202 203 191 166 182 171 185,83
ReKolář Jan st. 177 191 176 169 190 181 180,67
ReProcházka Aleš JČ 204 141 208 183 170 178 180,67
RePolívka Dalibor 162 168 194 152 189 186 175,17
ReŠtafa Pavel 200 171 146 167 172 192 174,67
ReStaněk Libor 150 171 124 168 176 216 167,50
RePitaš Vladimír 182 150 151 192 159 169 167,17
ReČerníková Karolína 174 151 157 164 171 167 164,00
ReKolářová Hana 155 165 173 143 162 168 161,00
ReKunc Oto 164 129 178 161 134 200 161,00
ReSopková Irena 178 140 142 158 190 157 160,83
ReJirků Ladislav 153 167 167 196 125 145 158,83
ReMálková Lenka 158 136 193 152 155 153 157,83
ReMeluzinová Adéla 167 146 155 165 167 137 156,17
ReKvětenský Vítězslav 150 144 148 166 133 190 155,17
ReBobek Vlastimil 157 159 155 151 123 144 148,17
ReVlček Josef 148 134 134 169 138 141 144,00
ReMolnar Septimiu Claudiu 138 155 130 160 115 137 139,17

Krátké zprávy

30.09.2022 v 12:31

Zveřejněny mazací modely pro MČR pětičlenných družstev.

29.09.2022 v 17:41

Zveřejněny výsledky kvalifikace MČR dvojic 2022.

27.09.2022 v 13:57

Otevřena obsazovačka na 4. turnaj Prestige Tour.

23.09.2022 v 11:40

Zveřejněn mazací model pro 3. turnaj Prestige tour.

11.09.2022 v 19:59

Seniorskými Mistry ČR ve dvojicích pro rok 2022 se stali Ondřej Surán a Rostislav Kala.

Galerie

Jelínek Lukáš
Xbowling club
Jelínek Lukáš

Jelínek Lukáš

Xbowling club

Bodovací žebříček, nejlepší hráč srpen 2022

Marešová Jana
bez klubové příslušnosti
Marešová Jana

Marešová Jana

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka celkově + nej. hráčka P190 - srpen 2022

Horáček Petr
Strike Řevnice
Horáček Petr

Horáček Petr

Strike Řevnice

Bodovací žebříček, nejlepší hráč P190 - srpen 2022

Schönová Jana
bez klubové příslušnosti
Schönová Jana

Schönová Jana

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráčka P165 - srpen 2022

Palas Martin
bez klubové příslušnosti
Palas Martin

Palas Martin

bez klubové příslušnosti

Bodovací žebříček, nejlepší hráč P165 - srpen 2022

Partneři České bowlingové asociace
  • ETBF
  • International Bowling Federation
  • Česká unie sportu
  • ČOV
  • Best Bowling
  • Bowland
  • Bowling Zone
  • Bowling Brno
  • Xbowling
  • Storm
  • ProBowling
  • Kegel
  • UK FTVS
  • Praha
  • Národní sportovní agentura
  • Silvernite/